V Brne vystavovali diamanty za 3700000 Eur. Vlastní ich aj kráľovná Alžbeta

fancy-color-diamonds_2281.9dfcd

Farebné diamanty v hodnote 3 700 000 Eur zavítali do Brna.

Vydražili vzácny modrý diamant za rekordnú sumu

Blue-Diamond-Fetches-Record

Aukčná sieň Sotheby’ oznámila, že mimoriadne vzácny a bezchybný modrý diamant predala v stredu na aukcii v Ženeve za rekordných 48,6 milióna švajčiarskych frankov (45 miliónov eur), čo je vôbec najvyššia cena vrátane poplatkov, akú kedy kto zaplatil za drahý kameň na aukcii.

Najnovší poklad z Afriky – 29,6 karátový modrý diamant.

Bluediamond1

Ťažobná spoločnosť Petra Diamonds ma dôvod na radosť. V známej diamantovej bani Cullinan v Južnej Afrike objavili v týchto dňoch 29,6 karátový modrý diamant s mimoriadnou čistotou a jasnou modrou farbou.

Christie’s vydražila najväčší oranžový diamant.

Orange-Diamond-600x400

Na utorkovej aukcii, ktorá sa konala v Ženeve si svojho majiteľa našiel aj jedinečný a najväčší oranžový diamant s hmotnosťou 14.82ct. Jeho cena sa vyšplhala na 35,54 mil. dolárov.

Výstava minerálov v Košiciach

4faca97b027ec

KOŠICE. Krásu minerálov, ich využitie v ozdobných predmetoch a šperkoch, ale aj rôzne skameneliny môžu obdivovať záujemcovia v sobotu 8. júna v Košiciach.

Christie’s vydražila diamant za 21 miliónov eur

101 CT diamond

Aukčná sieň Christie’s v Ženeve vydražila v stredu 15.05. 2013 doteraz nepomenovaný vzácny diamant vybrúsený do tvaru hrušky za takmer 21 miliónov eur. Unikátny kameň  o hmotnosti 101,73 karátov (color D, clarity IF)  bol najväčší svojho druhu, aký bol kedy na predaj.

Upravované prírodné diamanty.

4729db41adf59.jpg

Poslednú dobu dostávame čoraz viac mailov, ktoré sa týkajú hlavne vysokých cenových rozdielov medzi diamantmi s rovnakými parametrami. Ako je všeobecne známe, hlavne faktory, ktoré určujú cenu diamantu sú vlastnosti 4C – Karátová váha (carat), čistota (clarity), farba ( color), výbrus (cut). Vysoké percento laickej verejnosti však ani netuší, že na trhu sa predávajú aj tzv. upravené alebo vyliečené prírodne diamanty.