De Grisigono – Power Breaker

Fawaz Grousi, zakladateľ hodinárskej a klenotníckej firmy Grisogono a Flavio Briatore, manažér tímu Renault F1 spojili svoje talenty a výsledkom spolupráce tejto dvojice je chronograf Power Breaker, ktorý s veľkou pompou predstavili niekoľko dní pred Veľkou cenou Monaka…

Na predstavenie chronografu si vybrali rozprávkový hotel Eden Roc v Antibes. Medzi pozvanými hosťami nechýbali také osobnosti ako napríklad: Naomi Campbell, Eva Herzigova, John Galliano, Penny Lancaster.

Každému fanúšikovi F1 sa iste rozbúcha motoristické srdiečko pri pohľade na tento veľký chronograf. Hlavný – veľký číselník veľmi silne poukazuje na dizajn volantu automobilu F1 a vpravo umiestnené číslice na pozícii 2, 3 a 4 hodín pripomínajú ukazovatele zaradeného prevodu. Zostávajúce čísla hodín sú nahradené malými zlatými skrutkami. Červenou farbou, ktorá interpretuje výbušnosť a temperamentnosť vyplnili stred zlatej hodinovej a minútovej ručičky ako aj rám kruhového výrezu hlavného číselníka a veľmi dobre ladí s tmavosivým podkladom. Ako je to už bežné u hodiniek tejto kategórie, číselník chráni prehnuté antireflexné zafírové sklo.

Chronograf Power Breaker – oceľové puzdro v matnom prevedení 

Hodinky sú k dispozícii s puzdrom vyrobeným z matnej, alebo vysokoleštenej antikorovej ocele a samozrejme v ružovom, alebo v bielom zlate, vykladané bez a s diamantmi. Puzdro široké 43 mm, dlhé 54 mm a vysoké 15 mm je pre celkový komfort nosenia prehnuté v osi hodín 6 – 12 a vo svojom vnútri ukrýva automatický strojček. Na kaučukovom remienku je vybavený bezpečnostnou prackou plastický nápis „F1“a dodáva sa k hodinkám vo farbe čiernej, modrej, žltej, červenej, alebo hnedej. Hodinky odolávajú tlaku vodného stĺpca do 30 m.Cena hodiniek nie je známa, ale podľa použitých materiálov bude určite vysoká.

Power Breaker s s oceľovým puzdrom lešteného do vysokého lesku 

Pre náročnejších – diamanty husto vedľa seba zasadené technikou“Pavé“

Drahšie prevedenie chronografu Power Breaker – puzdro vyrobené z ružového zlata

Jeho cennejší brat „vyfintený“ diamantmi 

Detailný záber na spodné viečko puzdra chronografu. Nechýba gravírovaný podpis Flavia Briatoreho a logo výrobcu – klenotníckej firmy de Grisogono

Dvojica mužov, ktorí sa postarali o zrod chronografu Power Breaker: z „cirkusu“ F1 známy Flavio Briatore a zakladateľ klenotníckej firmy Grisogono – Fawaz Gruosi.

zlatnik@zlatnik.sk

zdroj: Grisogono

Comments

comments