CORUM – pánske hodinky roka 2005

Minulý týždeň sme predstavili ctiteľkám nášho webu „Dámske hodinky roku 2005“ – famózne hodinky od firmy TAG-Heuer – „Diamond Fiction“. Aby páni neboli ukrátení o podobný vizuálny zážitok, v dnešnom článku pre nich, ale aj pre nežnejšiu polovičku ľudstva predstavíme „pánske hodinky roku 2005“. Poďme sa teda spoločne pozrieť na hodinky, ktoré natoľko očarili porotcov i širokú verejnosť, že im udelili tento prestížny a jedinečný titul…

Magazíny Uhrenwelt a Montre Passion v spoločnej spolupráci už tradične udelili cenu „ Pánske hodinky roka 2005“ nádhernej a zároveň po technickej stránke výnimočnej novinke na tohtoročnom hodinárskom trhu. Do tejto prestížnej súťaže prihlásili hodinárske firmy spolu 42 modelov a podľa hlasovania čitateľov týchto dvoch časopisov získala tento prestížny titul firma Corum zo svojím modelom Golden Bridge.

Značka Corum oslávila 50 výročie svojho založenia v roku 2005 a tohtoročný “borec” je v jej histórii veľmi rozhodujúci model, veď tento typ a riešenie jeho mechanizmu predstavil Corum presne pred 25-timi rokmi a ešte aj v dnešnej dobe s obrovským nadšením hľadia nadšenci a milovníci krásnych hodiniek na vertikálne umiestnenie kalibru Corum v súdkovitom (bageta) puzdre, ktorý pri predstavení spôsobil doslova výbuch v spoločenskom vedomí.

Jan-Philippe Arm, člen poroty, odovzdal túto cennú trofej Michaelovi Wundermanovi, prezidentovi hodinárskej firmy Corum, na slávnostnej ceremónii v Lausanne, v stredu 2. novembra.Od 7. novembra až do februára 2006 budú hodinky Golden Bridge výlučne vystavované v múzeu hodiniek “International Watchmaking Museum in La Chaux”, vedľa 41 hodiniek, ktoré prešli do finále súťaže.Corum dostalo túto prestížnu cenu a titul od začiatku milénia už druhý krát. V roku 2002 bola táto trofej udelená porotou Montres Passion a Uhrenwelt pre jej model Classical Jumping Hour.

zlatnik@zlatnik.sk

Zdroj a foto: Wrist Fashion – Antiquorum – Clockru – Swiss Time

Comments

comments