CARAN d'ACHE – plniace perá ktoré sú symbolom veľkoleposti i prestíže

Momentálne najdrahšie plniace pero na svete…

Momentálne najdrahším plniacim perom na svete sa môže popýšiť švajčiarska firma Caran d´Ache. Tento výnimočný model nesie meno “ La Modernista Diamant “ a celý jeho kryt je z odhora až nadol posiaty diamantmi. Jeho cena je maličkosť – 250 000 amerických dolárov.
Kvalita produktov Caran d´Ache sa neustále monitoruje a to od jednoduchej ceruzky až po luxusné plniace perá. Rovnaký štandard kontroly je aplikovaný preto, aby poskytol každému užívateľovi perfektný produkt, ktorý obhajuje tradičnú švajčiarsku precíznosť a značka tejto kvality sa nachádza na všetkých jej produktoch.

Ďalším perom z dielne CARAN d'ACHE je model venovaný Modernizmu. Každý kus je vyrobený zo striebra, ktorého povrch je následne silne rodiovaný a modré, žlté diamanty sú zasadené medzi emailom. Celkovo bolo vyrobených 1888 kusov určených pre svetovú distribúciu. Číslo 1888 je symbolickým dátumom epochy modernizmu. Dizajnéri tohto modelu boli inšpirovaní exotickým dizajnom a mozaikou, ktoré boli typické pre modernizmus. Cena modelu sa pohybuje okolo 3300 USD.

Inšpirované skupinovým stĺporadím, ľaliami a oknami s farebnou sklenou výplňou z 13. storočia je model pera La Gotica v počte vyrobených kusov 1140 venovaný práve gotike – architektúre v čase gotického štýlu. Počet vyrobených kusov 1140 zosobňuje dátum, ktorý je vlastne začiatkom epochy gotického štýlu. Každý kus je vyrobený zo striebra, pričom má telo v priereze 6 uholníkový tvar. Na každej strane 6 uholníka sú do striebra za studena lisované dekoratívne motívy. Do ich obrysov sa potom nanáša modrý, biely, ružovo –hnedý a žltý 5 krát vypaľovaný email.

Pre porovnanie gotická architektúra

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments