BURZA: Cena zlata pokračuje v silných výkyvoch

Tokio (TASR) – Spotová cena unce (31,1 g) zlata na medzinárodnom trhu so vzácnymi kovmi dosiahla dnes ráno SEČ v Tokiu 942 USD (694,79 eur) a v porovnaní s pondelkovým (23.3.) záverom v New Yorku vzrástla o 0,5 %.

Rast ceny zlata s okamžitým odberom súvisí s pondelkovým zverejnením plánu amerického ministra financií Timothyho Geithnera zbaviť domáce banky časti toxických akcií a vynaložiť na jeho uskutočnenie bilión USD. Rozhodnutie oslabilo kurz dolára, čo sa ihneď prejavilo v záujme investorov o zlato.

Cena žltého kovu tento rok silno kolíše. Kým vo februári tesne prekročila hranicu 1000 USD, 12. marca stála 909 USD o deň neskôr 923,70 a 18. marca klesla na 882,90 USD. Podľa riaditeľa Ronalda Leunga z Lee Cheong Gold v Hongkongu, tendencia ceny zlata sa neustáli, pokiaľ nebudú presvedčivé údaje o zlepšení americkej ekonomiky.

Informovala o tom agentúra Reuters.
    
(1 EUR = 1,3558 USD)

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments