Británia: Za dolapenie lúpežníkov z klenotníctva je odmena milión libier

Londýn 14. augusta (TASR) - Britská polícia dnes vypísala odmenu jeden milión libier (1,16 milióna eur) pre toho, kto poskytne informácie vedúce k dolapeniu zlodejov, ktorí tento mesiac prepadli londýnske klenotníctvo a postarali sa tak o jednu z najväčších lúpeží v histórii krajiny.
  

 

Londýnska metropolitná polícia Scotland Yard oznámila, že firma Tyler and Company zastupujúca poisťovne vyplatí odmenu informátorovi, ak bude viesť k dolapeniu zlodejov, k ich obžalobe a zároveň objaveniu šperkov v trhovej hodnote 40 miliónov libier (približne 46 miliónov eur).
     
Elegantne oblečení ozbrojenci ukradli 6. augusta diamanty a šperky z klenotníctva Graff Diamonds v Londýne. Podľa medializovaných informácií ich tváre pred lúpežou pretvoril maskér pomocou latexu. Profesionál údajne zmenil mužom farbu vlasov aj odtieň pokožky.
     
V súvislosti s lúpežou polícia doposiaľ zadržala jedného muža, ktorý je podozrivý, že napomáhal dvojici pri príprave lúpežného prepadnutia.
     
Spoločnosť Graff sa stala terčom lúpežníkov v minulosti už viackrát. V roku 2003 jej ukradli šperky v hodnote 23 miliónov libier dvaja ozbrojení Srbi, ktorí v rovnakom obchode použili revolver na zastrašenie zamestnancov.

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Comments

comments