Blancpain Lotus

Hodinové kreácie manufaktúry Blancpain vzbudzujú pozornosť návštevníkov na každej výstave Baselworld. Tohto roku však rozruch medzi návštevníčkami vyvolali jej dámske modely, ktoré svojim vzhľadom a detailným vypracovaním dávali najavo, že nemáme dočinenia s tuctovými hodinkami.

Je zaujímavosťou a zároveň aj pýchou manufaktúry, že od svojho vzniku roku 1735 nevyhotovila ani jeden model hodiniek s quartzovým strojčekom. Blancpain do svojich časomier montuje výhradne vlastné hodinové strojčeky, ktoré sa kvalitou zaraďujú vo švajčiarskom hodinárskom priemysle na popredné miesto.

Hodinky z novej kolekcie Lotus sú vyzbrojené obdivuhodnými, feministickými znakmi, čo potvrdzuje puzdro a číselník na ktorom sa klenotníci a hodinári mohli do sýtosti vyšantiť. Dôkazom je 220 precízne vsadených diamantov, samozrejme najvyššej kvality. Motívom čierneho, respektíve bieleho číselníka sú slnečné lúče, vytvorené jemnou ručnou rytinou, ktoré lahodne harmonizujú s celkovým charakterom hodiniek.Blancpain Lotus v čiernom prevedení

Srdcom 34 mm veľkého puzdra vyrobeného z 18 karátového zlata je automatický mechanizmus – kaliber 1150, skladajúci sa zo 188 častí. Zafírové sklíčka na lícnej a rubovej strane sú samozrejmosťou a tak je možnosť na rubovej časti vidieť chod ručne zdobeného strojčeka.

Blancpain v bielom prevedení

Na záver ešte cena: približne 11 150 Euro.

Zdroj: Blancpain

Comments

comments