Audemars Piguet – chronograf pre majiteľov Maserati

Primeraného spoločníka dostalo športové auto MC 12 Maserati, zrodili sa totiž prvé hodinky ktoré nesú meno tejto prestížnej automobilovej značky. Nie je vôbec prekvapením, že po Ferrari, Bugatti, Bentley a za Mercedes Benz SLR taliansky výrobca superšportiakov prepožičal svoje meno a značku hodinkám.

Špeciálnym chronografom oslávilo Maserati série úspechov športového MC 12 GT v roku 2005 v pretekoch FIA GT a zároveň aj 90-tého výročia založenia automobilky. Zo svojím sponzorom – nemenej slávnou hodinárskou firmou Audemars Piguet spoločnými silami priviedli na svet hodinky snov – “Millenary MC 12 Tourbillon”, ktorého tvar a modro – biele farebné prevedenie vychádza z civilnej verzie MC-12 Stradale. Majitelia áut tejto talianskej značky, ktorí by si priali mať na zápästí pri šoférovaní svoj miláčika aj primeraný “merač času”, nech sa s kúpou poponáhľajú pretože bolo vyrobených iba 150 kusov hodiniek.

Tradícia, kvalita a odvaha – to sú hodnoty na ktorom Maserati a Audemars Piguet zakladali svoje partnerstvo a výsledkom je “Millenary MC 12 Tourbillon”

Remienok a puzdro tohto naozaj povedeného chronografu svojou farebnosťou a tvarom pripomína civilnú verziu, kým samotná plocha číselníka gilošovaná do tvarov kovových lamiel podľa dizajnérov firmy Audemars Piguet má pripomínať na prednej kapote agresívne vyzerajúce otvory pre vstup vzduchu do motora športiaka.

Maserati MC-12 Stradale

Ako je pri špeciálnych sériách chronografov už zvykom, komplikovaný mechanizmus “tourbillon” (mechanizmus, ktorý kompenzuje vplyv zmien gravitácie zeme na presnosť chodu hodiniek. Ide o kotvový mechanizmus umiestnený vo vnútri pohyblivej platformy so zotrvačníkom uprostred a otáčajúcim sa okolo vlastnej osy behom jednej minúty) ani v tejto sérii nechýba. Je samozrejmé, že kvalitné, netradičné a špeciálne materiály sa použili nielen pri stavbe auta, ale dizajnéri ich použili aj v chronografe.

Tourbillonový mechanizmus spoľahlivo a bezpečne chráni puzdro z platiny, číselník je vyrobený z karbónu , kým niektoré dielce sú z vysokokvalitného hliníka a oceli. Strojček má rezervu chodu úctyhodných 10 dní.

Hodinárska manufaktúra Audemars Piguet je hlavným sponzorom pretekov Trofeo Audemars Piguet Maserati Europa. Ovocie plodnej spolupráce dvoch firiem takýchto zvučných mien – chronograf Millenary MC 12 Tourbillon sa začne predávať na jeseň 2006 výhradne v značkových predajniach firmy Audemars Piguet. Termín uvedenia na trh teda už poznáme, len čo ešte zatiaľ výrobca neudáva, je cena tohto hodinárskeho skvostu.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments