Anne Prado

Francúzka klenotnícka firma Anne Prado rozšírila svoju kolekciu šperkov o dva veľmi zaujímavé dámske prstene, ktoré sú samozrejme vyrobené zo zlata a jeho tvorcovia použili na ich zvýraznenie v dnešných časoch veľmi módne a žiadané, farebné drahé kamene…

Prvý model – a “ Le Pont du Bonheur “ je vyrobený zo žltého zlata a zaujme nielen svojou masívnosťou – čomu nasvedčuje aj jeho váha ( 27,20 gramov), ale aj zasadeným turmalínom, ktorý váži 6.01 karátu. Tvar uchytenia turmalínu – dva oblúky, symbolizuje most, ktorá preklenuje rieku. “ Rieku a dva piliere mosta “ skrášlili 65-timi okrúhlymi diamantmi s briliantovým výbrusom, ktoré svojím leskom a bielou farbou harmonizujú s nádherným turmalínom ružovej farby.

 

Druhým jedinečným šperkom Anne Prado je prsteň, ktorý svojím tvarom má pripomínať morské vlny a keď sa skutočne na jeho vrch pozrieme, máme pocit , že sa vlní. Pri výbere kameňov, ktoré mali svojou farbou pripomínať farbu mora jeho tvorcovia urobili veľmi dobre , že vybrali modré zafíry, ktoré svojou krásnou tmavomodrou farbou tento pocit vlnenia ešte umocňujú.

    

Prsteň je vyrobený zo žltého masívneho zlata, ktorého váha je 19,20 gramov a k 32 kusom modrých zafírov zasadil klenotník na zvýraznenie ukončenia vlny – 5 bielych briliantov.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments