Alkohol – zlato a diamanty

Zlato, striebro a diamanty nemusíte mať len v šperkoch,  povedali si niektorí  výrobcovia destilátov a pritom sa  držia  starého porekadla:  „koľko ľudí, toľko chutí“.  Pre fajnšmekrov  destilujú hlavne vodku  v ktorej sa zlato – striebro nachádza  alebo sa s pomocou diamantov zušľachťuje a prečisťuje.  Na ukážku sme vybrali niekoľko zaujímavých destilátov z domácej produkcie a zo zahraničia.  

Gold Flakes Supreme

Gold Flakes Supreme vyrábajú vo Francúzsku. Destilujú ju štyrikrát, to však na nej nie je to najzaujímavejšie. Dôležitejší je fakt, že v poriadne ostrom nápoji doslova plávajú 24-karátové kúsky zlata.

gold-flakes-supreme

Diva Premium Vodka

Najluxusnejšou a zrejme aj najdrahšou vodkou vôbec je DIVA Premium Vodka. Trikrát destilovaný nápoj je pôvodom zo Škótska. Tento alkoholický nápoj je unikátny tým, že ho filtrujú cez drvinu diamantov a drahokamov. Nakoniec precízne opracované kamene vrátane diamantov sú umiestnené aj v strede jej fľaše. Cena je, samozrejme, závratná. Môžete ju mať v rozpätí od dvoch tisíc libier do 540-tisíc libier (v prepočte asi 27 miliónov korún). Závisí to hlavne od počtu a kvality „kamienkov“
ukrytých vo flaši.

diva-vodka

Double Cross Luxury Vodka

Pramenitá voda z úpätia Vysokých Tatier, čisto prírodné suroviny, 7-násobná destilácia, 7-násobná filtrácia a to dokonca cez mikro diamantový prach, čiže dá sa povedať, že je to „vodka filtrovaná diamantmi“.

double-cross-luxury-vodka

Vodka Gold Symphony

Vyrobené podľa záznamu tajnej receptúry vodky pre ruských cárov. Jej hladká chuť vyvažuje tradičnú ruskú srdečnosť s nezlomnou šľachtickou hrdosťou. Exkluzivitu tejto špeciality navyše dopĺňa plávajúce 23 karátové vločkové zlato, ktoré je určené ku konzumácii.

vodka-gold-symphony

Vodka Silver Symphony

Vyrobené podľa záznamu tajnej receptúry vodky pre ruských cárov. Jej hladká chuť vyvažuje tradičnú ruskú srdečnosť s nezlomnou šľachtickou hrdosťou. Exkluzivitu tejto špeciality navyše dopĺňajú plátky striebra, ktoré sú určené ku konzumácii.

vodka-silver-symphony

Studer Gold Vodka

Švajčiarska STUDER  GOLD  VODKA s 22 karátovým  listovým zlatom, to je najvyšší luxus vo vašom pohári. Vodka s nádherne bohatou a hladkou chuťou, 3 krát destilovaná a skladovaná v dubových sudoch.

studer-gold-vodka

Goral Master Vodka

Ide o 7 x destilovanú a 7 filtrovanú vodku  a je zároveň filtrovaná cez špeciálnu zmes obohatenú o pravý diamantový prach dovážaný z Juhoafrickej republiky.

vodka-goral-master

Zdroj: Výrobcovia

 

Comments

comments