TechnoMarine – tetované hodinky

Tvár tetovaného maorského náčelníka bola vždy hrdou ikonou na bankovkách, alebo poštovných známkach. Muži sa väčšinou tetovali na tvári, ženy na perách, brade a prsiach. Išlo o veľmi bolestivý proces, ktorý vykonával tohunga ta moko, kňaz k tomu určený a to kosteným dlátkom namáčaným v zmesi sadze a smoly stromov kauri, ktoré muselo preniknúť hlboko do mäsa. Aby bolo tetovanie (moko) vždy dobre viditeľné, museli si muži z tváre vytrhať všetky chĺpy. Dnes už táto tradícia a spôsob tetovania nie je toľko rozšírená a používajú sa moderné a menej bolestivé ihly. Možno sa teraz v duchu pýtate čo majú spoločné Maori z hodinkami…

Od založenia firmy TechnoMarine vášnivým potápačom Franckom Dubarrym v roku 1997 sa stala táto hodinárska firma nositeľom nového životného štýlu. Náramkové hodinky TechnoMarine spájajú dohromady luxus a dobrodružný životný štýl. V tomto znamení sa zrodila aj ich prvá kolekcia náramkových hodiniek, ktorá dostala meno – RAFT. Bol to elegantný, oceľový, potápačský chronograf s umelohmotným remienkom a v prvom roku uvedenia na trh sa predalo vyše 50 000 kusov týchto hodiniek. Od tej doby firma vyrobila množstvo kvalitných a odolných hodiniek supermoderného designu. Majiteľmi hodiniek tejto značky sú napríklad Sharon Stone a Lenny Kravitz. Najnovšia kolekcia TechnoMarine sa volá – MAORI.

Tieto hodinky pútajú na seba pozornosť svojím ojedinelým tvarom, veď nielen puzdro, ale ani remienok z kaučuku sa nedajú nazvať konvenčnými. V oceľovom puzdre umiestnený ciferník pripomína tetovanie Maorov a tento plastický nonfigurálny motív sa tiahne aj pozdĺž kaučukového náramku. Samozrejmosťou u týchto hodiniek je zafírové sklo a kvalitný hodinový quartzový strojček ETA kalibru 956.102. Existujú rôzne variácie hodiniek Maori – medzi nimi sú aj náramkové hodinky v luxusnom prevedení, kde motív tetovania pod zafírovým sklíčkom je vydvihnutý zasadenými bielymi briliantmi v počte nie menej ako 180 kusov a v celkovej váhe 0,6 karátov.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments