Šperky Brequet

Pokračujeme ďalej v sérii článkov o značkových hodinárskych firmách, ktoré sú známe aj tým, že sa presadili na trhu nielen precíznymi hodinkami, ale aj svojimi šperkami…

Firma Breguet bola doteraz známa ako vynikajúci výrobca náramkových hodiniek. Prvý krát sa verejnosť mohla zoznámiť s kolekciou šperkov od tejto firmy v roku 2000 a to len v exkluzívnych butikoch Brequet. Samozrejme, že firma pri realizácii šperkov v sebe nezaprela svoj hodinársky pôvod a tak sa do dizajnu premietli aj určité rysy hodiniek , ktoré Brequet vyrába. Pekným príkladom toho sú šperky, kde dizajnéri pri ich navrhovaní čerpali z charakteristickej podoby hodinkového mechanizmu tourbillon , podľa ktorého sú hodinky firmy Brequet povestné ( mechanizmus vynaliezol A.L. Brequet v roku 1795).

Na prvom obrázku z kolekcie šperkov Tourbillons je prívesok v tvare špirály. Je vyrobený samozrejme z 18 karátového bieleho zlata, v špirále sú zasadené brilianty a v strede prívesku je uchytená biela perla.

Popri tvarovo zaujímavom prívesku ponúkajú v butikoch Breguet aj nemenej pozoruhodný náhrdelník, ktorý je zostavený z viacerých, tvarovo prívesku podobných špirál.

Špirály sú aj v tomto prípade vyrobené z 18 karátového bieleho zlata a vo všetkých sú zasadené brilianty. Kolekcia šperkov by nebola kompletná, keby Breguet neponúkol k prívesku a k náhrdelníku aj prsteň, ktorý v sebe tiež nesie podobnosť hodinkového mechanizmu tourbillon. Ako je vidieť na obrázku, podobnosť z mechanizmom nie je v tvare prsteňa, ale v osadení briliantov ( pavé) po obvode, ktoré vytvára už známy tvar špirály. V strede prsteňa dominuje 0,18 karátový briliant zasadený do krapien.

Na šíne prsteňa z vnútornej strany popri puncových značkách vidno vygravírované meno výrobcu Breguet.

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments