Smútočné diamanty z popola

Otec Andreasa Wampla zomrel pred šiestimi mesiacmi. Teraz ležia jeho smrteľné pozostatky ako smútočný diamant v škatuľke zo vzácneho dreva vedľa spomienkovej fotografie. Tento nevšedný diamant mu pripomína a symbolizuje jeho jedinečný a prekrásny život…

Nemecký klenotník Andreas Wampl drží v pinzete pol karátový diamant, ktorý bol vyrobený z popola z jeho zosnulého otca. Andreas Wampl spolupracuje so švajčiarskou spoločnosťou Algodanza, ktorá ponúka pre pozostalých “smútočné diamanty” z popola vznikajúcom pri kremácii.

Najprv je popol podrobený chemickej analýze, vystaví sa certifikát o chemickom zložení popola, potom je z popola získaný uhlík a takto “zušľachtený popol“ je po náročnej príprave pripravený pre samotný proces stlačovania, ktoré trvá 2 – 4 týždne. Doba stlačovania záleží na požadovanom tvare a veľkosti diamantu.

Diamanty pred vybrúsením 

Po vybrúsení

Po ukončení procesu stlačovania je diamant skontrolovaný, vystaví sa certifikát pôvodu, diamant sa vybrúsi do požadovaného tvaru a podľa požiadavky, vyryje sa laserom meno a dáta zosnulého. Vyryté údaje nie sú okom vôbec viditeľné, len pomocou zväčšovacieho skla. Uloženie diamantu záleží už len na prianí pozostalých.

Jedna z mnohých možnosti uloženia “smútočného diamantu“

Za takýto diamant pozostalý zaplatí okolo 3500 Euro za 0,3 karátový až po 11 000 Euro za 1 karátový kameň. Podľa predstaviteľov firmy je každý zo spomienkových diamantov unikátom, podobne, ako je ním každý ľudský jedinec.

Zdroj a foto: glaubeaktuel, Algodanza

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments