Zásnubný prsteň

Všeobecná diskusia o diamantoch, ich výbrusoch, spracovaní, histórii...

Zásnubný prsteň

Poslaťod Mattijah » Uto Nov 26, 2013 11:37 am

Dobrý deň,

v najbližšom roku by som chcel dať vyrobiť zásnubný prsteň pre moju priateľku. Chcem ho dat vyrobiť nejakému šikovnému zlatníkovi, lebo popravde krásne milé slečny v klenotníctvach nevedia odpovedať na základné otázky, a ja chcem ozaj kvalitný prsteň, keďže som strašný puntičkár. Najlepšie by bolo, ak by bol klenotník zo Žilinského kraja, aby sme sa poprípade vedeli stretnúť aj naživo. Predstavu ako má vyzerať prsteň mám úplne presnú, na konci môjho príspevku aj prikladám obrázok. Najbližšie riadky sa pokúsim špecifikovať svoje požiadavky, poprípade sa aj budem pýtať na nejaké veci, čo mi nie sú jasné.

1. Rozhodujem sa medzi šperkom z 18kt bieleho zlata, alebo platiny. Teraz by som chcel požiadať o váš názor, keďže na internete som si prečítal plusy a mínusy oboch materiálov a zdá sa mi, že každý článok si prispôsobil pravdu podľa seba. Lebo často-krát som našiel protichodné názory. Priznám sa, viac ma láka platina, keďže biele zlato je len nejaká zliatina. Lenže som čítal, že platina sa ľahko poškriabe, deformuje sa na ruke a podobne. A nechcem, aby priateľka nosila prsteň len počas nejakých slávnostných chvíľ, ale aj napríklad pri bežnej večeri niekde v meste.

2. Tvar prsteňa by mal byť presne rovnaký, ako je na obrázku. Úplne rovnaké krásne čisté línie, žiadne prudké zlomy a zmeny zakrivenia. Samozrejme ten cliché nápis "marry me" tam nechcem.

3. Chcem, aby bol v prsteni osadený diamant. Moja drahá má malé prstíky, keď som jej ešte dávnejšie vyberal nejaké prstene, vždy najmenšiu veľkosť. Veľkosť obvodu prsta by som ešte podrobnejšie zistil, ide o to, že by som chcel od vás vedieť, aký veľký kameň by sa tam hodil, aby v prsteni vynikol, ale aby zase nebol nadmerne veľký a nekazil celkový dojem z elegantného prsteňa.

4. Čo sa samotného diamantu týka, mal by to byť okrúhly diamant. Čistota by mala byť najhoršia VS1. Farba najhoršia F, možno s prižmúreným okom G. Karáty podľa toho, aby bol na prsteni pekný, ale samozrejme rozhoduje aj cena. Mal by to byť určite 100% prírodný diamant, žiadne umelo vytvorené diamanty. Neviem, aký je medzi prírodným a neprírodným diamantom rozdiel, ale mám rád prírodné veci. Ak máte iné názory, kľudne mi ich interpretujte, nechám si poradiť od odborníkov.

5. Ďalší bod by som chcel venovať zadováženiu diamantu. Odkiaľ by som mohol zohnať diamant? Pozeral som nejaké rakúske stránky, že by som prípadne išiel kúpiť diamant do Viedne, ale nenašiel som nič. Slovenským obchodníkom veľmi neverím, že mi ako laikovi nepredajú pekné sklíčko s falošným certifikátom. Plus tých skratiek certifikátov je dosť veľa a neviem v čom sa líšia a podľa čoho voliť. Prosím vás preto o radu.

6. Posledným bodom, čo mi takto narýchlo napadol je cena. Cena by nemala byť v rádoch tisícov eur, keďže neplánujem minúť všetky svoje úspory na jediný predmet.

Tak ak mi niekto na tomto fóre vie dať kontakt na zlatníka, ktorý by vedel vytvoriť takýto prsteň, prípadne mi viete dať rovno cenovú ponuku, alebo aspoň poradiť s veľkosťou diamantu a miesta jeho kúpy, budem vám veľmi zaviazaný. Vopred ďakujem

https://www.google.sk/search?q=engagement+ring&client=opera&hs=MOv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OSyTUoj6JJOh7AaHwIDoAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1272&bih=798#q=proposal+ring&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=bE_ZXsUBmjPrIM%3A%3Bw5VOaKlg_GXZ-M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.professionaljeweller.com%252Fpictures%252Fgallery%252FChristopher%252520Wharton%252Fring1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.professionaljeweller.com%252Fpics-8944-gallery-whartons-valentines-proposal-ring%252F%3B800%3B550
Mattijah
Užívateľ

Re: Zásnubný prsteň

Poslaťod I Love Jewelry » Uto Nov 26, 2013 5:16 pm

ss
Obrázok užívateľa
I Love Jewelry
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Str Máj 01, 2019 8:58 pm

vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Str Máj 29, 2019 10:19 am

vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Sob Jún 22, 2019 8:33 pm

vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Sob Júl 27, 2019 1:45 pm

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Sob Aug 03, 2019 3:37 pm

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Uto Okt 01, 2019 8:59 am

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
vertagnan
Užívateľ

Späť na Všeobecná diskusia o Diamantoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť