zlatnicky kurz, skola

Všeobecná diskusia o zlate, šperkoch, stránke zlatnik.sk...

zlatnicky kurz, skola

Poslaťod Ada » Str Aug 27, 2008 11:11 am

:?: Dobry den, vie mi niekto poradit kde by som v Bratislave mohla absolvovat zlatnicky kurz? Dakujem.
Ada
Užívateľ

Re: zlatnicky kurz, skola

Poslaťod skoba » Str Aug 27, 2008 4:32 pm

ADA:
uz to tusim fici, ale este stihas

Náplňou akadémie je oboznámenie sa s médiom šperku a jeho možnosťami výroby. Prostredníctvom zlatníckych techník si vyrobíte vlastné hodnotné šperky z farebných kovov a striebra. Kurzy sú určené pre každého, kto má záujem si vyskúšať prácu zlatníka výtvarníka, a dozvedieť sa viac o umeleckom šperku.
Kurzy sú vhodné aj pre záujemcov o štúdium na VŠVU v ateliéri kov a šperk. K dispozícii je komplet vybavená dielňa, náradie a materiál (striebro nie je v cene). Kurzy sa budú konať 5 dní od pondelka do piatku v dvoch časových rozpätiach.

Vstupný kurz pre začiatočníkov.

základy zlatníctva, šperk v kove
14.07. - 18.07. od 16 30 hod. do 21 00 hod. cena 3.500,- Sk
21.07. - 25.07. od 10 00 hod. do 16 00 hod. cena 4.400,- Sk
04.08. - 08.08. od 16 30 hod. do 21 00 hod. cena 3.500,- Sk
11.08. - 15.08. od 10 00 hod. do 16 00 hod. cena 4.400,- Sk

Nadstavbové kurzy pre pokročilých, ktorí ovládajú základy zlatníctva.

leptanie do kovu
28.07. - 01.08. od 10 00 hod. do 16 00 hod. cena 4.800,- Sk

odlievanie do kovu
25.08. - 29.08. od 10 00 hod. do 16 00 hod. cena 4.800,- Sk

Kapacita záujemcov je 4 až 7 osôb na jeden turnus.

priestor Vysoká škola výtvarných umení
ateliér kov a šperk S+M+L_XL
Drotárska cesta 44
Bratislava

kontakt
Mgr. art. Hany Kašičková
0903 536 354
hanykasa@seznam.
http://www.hanykasickova.com

...ak nestihnes ten kurz, v podstate aj umna,,, dielnu mam, pedagogicke skusenosti tiez... hehe,, vazne,, mozes aj kumne, zaklady fpohode ukazem, dohodneme sa.....
Naposledy upravil skoba dňa Štv Aug 28, 2008 1:47 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod skoba » Str Aug 27, 2008 8:41 pm

hej chodi tam dost, aj z ciech,,, vramci aktivnych dovoleniek,, ako workshopaci... mohol som to tu dat skor vramci :sperkarskych podujati: ,ale zabudol....

oplatisa, iked sa plati....

dufam ze to ADKA stihne,,,

ja duta hlava.... musim uz byt trocha sustredenejsi a pomenej zabudkovany...
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod skoba » Štv Aug 28, 2008 1:44 pm

volaky postup granulacie je tu:
http://sperkarstvi.cz/vyroba-nausnic.php
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Str Okt 29, 2008 4:42 pm

Ja by som taktiez mala zaujem o kurz sperkarstva teda najma o granulaciu a filigran, pretoze by som sa chcela v buducnosti venovat reprodukcii starych vikingskych a slovanskych sperkov. Vedeli by ste mi poradit, ci sa teraz niekedy nieco rozbieha? Lebo nech hladam ako hladam, tak nedokazem nic najst. A toto je zatial moja prva stopa asi po roku:P
netopierica
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Str Okt 29, 2008 5:50 pm

no ja by som potrebovala aj ukazat priamo. Horak nie je problem to mam, uz len material a ukazka. Mam sice video, od CR archeologov, kde to je vsetko presne ukazane, ale to je ten problem len to je ukazane a nic k tomu nie je povedane. A osobne si myslim, ze raz vidiet nazivo a dostat vysvetlenie je nad hocijake ine knizne, internetove a videove rady. Cize momentalne zhanam tu obet co by mi to ukazala vysvetlila a vedala povedat kde je najlepsie zohnat material a pod.
A inak to sa robi pajkou? Lebo to co som ja videla bolo cisto s pouzitim horaku.
A teda chcela by som nieco taketo robit v buducnosti http://www.drakkaria.cz/images_items/slovanska-velkomoravska-lunetka_2.jpg

A este by som sa chcela spytat na odlievanie, pretoze mam v okoli seba ludi, ktorych by to zaujimalo. Vedel by niekto poradit aj s tymto? popripade nejaku kurz? Vopred dakujem.
netopierica
Užívateľ

Poslaťod skoba » Str Okt 29, 2008 7:12 pm

..na odlievanie bol kurz na VSVU kov-sperku v lete.. je tu aj plagat volakde otom. Kurz bude aj buduci rok pravdepodobne, ale iba raz do roka vlete ked maju volne ateliery. Za ten kurz sa plati nevjem kolko a trva par dni. Cez skolsky rok ta odtial vyhodia..
..ta granulacia a filigran je fpoho vec, ale pravdou je, ze to treba ukazat pokial nemas ziadne skusenosti so zlatnickou dielnou. Skus volakeho zlatnika vo svojom okoli namotat a prist ho navstivit a dohodnut sa. Treba ti vediet v prvomrade ake nastroje potrebujes nato a ake ine okolnosti. Popripade aby si nemusela kupovat drahe stroje na pripravu materialu, dasa snim dohodnut dajaku korporaciu do buducna. Popripade aj material odneho ti bude jednoduchsie zhanat, lebo na kupu matrosu potrebujes aj papiere. Preto radsej so zlatnikom s dielnou, lebo iked si spravis kurz dachde, po kurze ostanes mozno sama nadalej a nebudes si moct kupovat material a budes aj bez drahych strojov. Inak tebe na tie veci staci stol a zakladna vybava. Inak aj ta zakladna vybava stoji peniaze..
..si holka netopierica, urcite sati podari volakoho zbalit :lol:
.Inak na Vranovskej ulici vBA sa aj udajne robia kurzy semtam vramci rekvalifikacky za peniaze. Aj otom tu bola rec. Treba im zavolat a opytat sa kedy najblissie. Ak uz nechcu viac kurzov nikdy, tak na Sklenarovej je fpoho majster a mozno aj zastupkyna, mozno aj kunim bysi mohla akoze "nacierno" kebyze ich ukecas. Ostatne skoly su pre postihnutych, tam ta asi nezoberu.
..popripade aj kumne :lol:
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Str Okt 29, 2008 8:03 pm

Aha! na sklenarovu som aj zabudla. Ved tam chodi aj kamarat sice na animaciu, ale ak by poznal niekoho zo sperku popripade profakov, mozno by mohol nieco pre mna zistit. A ked nie, tak sa zasa ozvem tu, ze som zlyhala:P Drzte palce;)
netopierica
Užívateľ

Poslaťod skoba » Str Okt 29, 2008 11:51 pm

to urcite ze sa vrat :wink: naucime co len chces.. :D
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Štv Okt 30, 2008 12:35 am

jj, to viem, ze je odlievany (teda pravdepodobne, pretoze mal pri sebe napisane pseudogranulacia :roll: ), len sa mi nechcelo davat dole a fotit ten co mam na krku. Kazdopadne nieco podobne by som rada robila.
Odlievanie som sice zatial na zivo videla, ale to bolo historickym sposobom (takze vobec netusim aka moderna technika sa pouziva), co je na to aby som to robila doma tiez narocne (ani na balkon by sa mi to nezmestilo:P).
A este by som sa chcela spytat, ze kolko casu to asi zaberie vobec sa to naucit, pretoze ho nemam momentalne nejak vela, tak nech si to viem rozvrhnut do buducnosti, ked mi opadne ucenie.
netopierica
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Štv Okt 30, 2008 9:37 am

no s horakom som robila, nie sice s kovom, ale vinute sklenene perly. Vcera som znova pozerala to dvd od cechov a tam to vypada tak jednoducho:D ale zistila, som ze vlastne vsetky tie veci netusim kde zohnat okrem horaka:P
netopierica
Užívateľ

Poslaťod skoba » Štv Okt 30, 2008 9:48 am

Netopierica: preto Ti spominal, ze pokial nic nemas k tomu a ozaj to planujes robit dlhodobejsie, viac sa ti oplati, pokial zacnes zhanat mat pri sebe funkcneho zlatnika s dielnou, s ktorym sa mate relativne radi..
opakujem: spominane naradie najednoduchsie kupi zlatnik registrovany v zlatnickej predajni. Ochotne to porobi, lebo si to odpocita zo svojej dane. Budes potrebovat kupovat material. Tiez je to mozne iba na zlatnicku zivnost. Okrem drobnych naradi je treba aj vacsie stroje ako je valcovacka a tavicka a nevjemcoeste. Pokial aj nanich peniaze mas, spominala si, ze nemas miesto. Urcite to budes mat lepsie si polotovary pripravit v jeho dielni. Aspon pre zaciatok, kym sa ti nenazbiera cela dielna. Naraz vsetko kupovat stoji majland. Mozno v skole ti postup ochotne poukazuju, ale v zhanani ti moc nepomozu a neskorsie ich uz moc nemozes otravovat pokial nejsi ich ziackou. Popripade este mozes dialkovo chodit na volaku ucnovku cca.za 4000sk rocne. A to sa to riadne aj naucis a budes mat aj papier na vsetko okolo toho...
ja doporucujem asi skor spoznat pohodoveho zlatnika s dielnou...
horak na sklenene gulicky neni dobry na jemne spajkovanie, ale zide sa ti to na zihanie... takze jednu vec uz mas :D
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Štv Okt 30, 2008 12:28 pm

Takze material na vinute perly sa da kupit na http://www.asak.sk odporucam si tam zajst su velmi mili a ochotne pomozu a poukazuju co sa da.
Na to DVD su len filigran a granulacia, tusim sa to vola Rekonstrukcia velkomoravskeho sperku. Uvod je cosi z archeologie a z historie a potom uz len ujo ukazuje jak sa s tym robi, ale nevysvetluje, taky nemy film s hudbou to je:P
Inak sklo je super vec, nie som v tom majster, ale ako samouk pomalicky postupujem dalej. Ak sa mi podari rada by som sla na kurz do CR v zime, ale to musia byt peniazky a cas:P
netopierica
Užívateľ

Poslaťod skoba » Štv Okt 30, 2008 2:08 pm

..do tych sklenych guliciek sa daju natavit aj zlate platky. Tie sa mi pacia najviac... ked to budes vediet alebo uz vies, daj vediet, v mojej osobe najdes maloodberatela :wink:
Obrázok užívateľa
skoba
Užívateľ

Poslaťod netopierica » Štv Okt 30, 2008 2:31 pm

ano, tie so zlatymi, striebornymi alebo medenymi platkami su velmi pekne, hlavne ak sa neprepali fraba skla, najblizsie budem testovat asi az v zime, ked bude znova na par dni pokoj od skoly. Potom mozem poslat aj ukazky ak sa vydaria:)
netopierica
Užívateľ

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť