patinovanie striebra

Všeobecná diskusia o zlate, šperkoch, stránke zlatnik.sk...

patinovanie striebra

Poslaťod votas » Uto Apr 27, 2010 8:57 pm

Ahojte,nema niekto navod na vyrobu sirnych jatier? Skusil som spiect siru a chlorid sodny,vysledny specenec rordrvit na prach a nechat vyluhovat vo vode,ale vysledna zlucenina nic moc nepatinuje. :( Alebo pouzivate nieco ine?
votas
Užívateľ

Re: patinovanie striebra

Poslaťod votas » Uto Máj 11, 2010 9:20 am

1)Mam cistu siru v prasku od ochotnej pani z lekarne,nechce sa zmiesat s vodou,takze sa blbo nanasa,aj ked to viacmenej funguje.
2)To som uz kedysi davno skusal,ale vysledok si nepametam.
3)Toto su mozno Liver of sulfur v stabilizovanej forme..
4)Uz mam odzlacovacku,este ju musim vyskusat na rhodiovanie,ale ten roztok je drahy,ak mi to nema fungovat.

Nasiel som na nete viacmenej tri veci,len jedno maju v U.S.,druhe v Nemecku a tretie v Polsku,tak mi prislo jednoduchsie zbuchat si to doma..
1) Liver of sulfur/sirne jatra...http://www.youtube.com/watch?v=b160j_DX ... re=related
2)Oxyd beize... http://www.e-dohrmann.de/product_info.p ... -c-153_399
3) Tri druhy patiny...hneda,cierna,farebna.. http://www.planetart.pl/sklep/shopping/?id=24&na=Chemia
votas
Užívateľ

Poslaťod votas » Uto Máj 11, 2010 7:56 pm

A kde si tu pokovovacku kupil a co ta vysla? Pocitam,ze v Aurene to asi nebolo :D
votas
Užívateľ

Poslaťod tete » Pon Jún 21, 2010 11:33 am

mozno som uz po termine, ale predsa moja skusenost, mozno pomoze.

ja mam presne to z utube, objednavala som to z US. a funguje to uplne suprovo. do hrnceka si nalejem horucu vodu, do toho dam dobku, ozaj malilinko, tak na koncek palicky tekuteho live of sulfur a nahadzem striebro. mam to v plastovom sitku, aby sa mi to lepsie vyberalo. no a za minutku to je krasne zoxidovane do cierna, drzi super. este prelestim v tumbleri tak 2-3minutky, aby bolo cierne a nie take sivaste, alebo dam medzi prsty trochu sody bikarbony a posucham. takto tiez dosiahnem ciernu a nie tmavo sivu farbu. no a podla potreby dalej trochu smirglikom odstranim alebo aj nie, to uz je na vasom vkuse.

a ak by ste chceli kontrolovat odtien, tak to dajte do studensej vody, oxiduje to pomali a mozte sledovat do akeho odtienu to chcete. ked je to na pozadovanej farbe, sup s tym do vody so sodou bikarbonou, ta zastavi oxidaciu. tak mam aj hnede odtiene, alebo take tie mdro duhovane.
tete
Užívateľ

Poslaťod votas » Štv Jún 24, 2010 11:05 pm

na dobru radu nie je nikdy neskoro,takze vdaka..
objednaval som si naradie z Nemecka,lenze to je v ramci Eu,z USA je to asi zlozitejsie..paypal,colny sklad,dph...?
votas
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Str Máj 29, 2019 8:05 am

vertagnan
Užívateľ

Poslaťod vertagnan » Sob Jún 22, 2019 6:20 pm

vertagnan
Užívateľ

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia