Všeobecné pravidlá diskusného fóra

1.ročník Priateľstvo navždy (Friendship Forever) súťaže a jej podmienky, dátum a debata.

Všeobecné pravidlá diskusného fóra

Poslaťod GABO » Uto Aug 08, 2006 12:38 am

Všeobecné pravidlá fóra


1. Úvodné ustanovenia
Všetci používatelia sú povinní prečítať si a dodržiavať nižšie uvedené pravidlá. S používateľmi je od začiatku ich pôsobenia na fóre zaobchádzané s predpokladom, že tieto pravidlá čítali a porozumeli im. Používatelia, ktorí porušia pravidlá fóra, môžu dostať upozornenie, či vykázanie z fóra (ban) na dobu určenú vedením fóra. Pokiaľ nesúhlasíte s týmito pravidlami, kontaktujte niektorého z administrátorov formou súkromnej správy so žiadosťou o deaktiváciu.

2. Obsah tvorený používateľmi

2.1 Pred prispievaním hľadajte: Naše fórum podporuje vyhľadávanie v témach a príspevkoch, pred prispievaním preto použite túto funkciu, aby ste obmedzili vytváranie duplicitných tém. Vedenie má právo uzamknúť, či vymazať duplicitnú tému.

2.2 Nadpisy a obsah tém: Nadpis a obsah príspevku musí byť jednoznačný, a musí čo najvýstižnejšie popisovať problém či otázku. Nepoužívajte zbytočne skratky, či cudzí jazyk. Vedenie fóra má právo zamknúť alebo vymazať témy porušujúce toto pravidlo.

2.3 Zaradenie tém do fór: Svoju tému sa snažte zaradiť do jedného z fór, neexistuje žiadne "všeobecné fórum", vedenie fóra taktiež nie je povinné presúvať zle zaradené témy, naopak, s najväčšou pravdepodobnosťou budú tieto témy uzamknuté alebo vymazané. Je ZAKÁZANÉ prispievať rovnakou témou do viacerých fór.

2.4 Presunutie tém: Vedenie fóra si vyhradzuje právo vymazať či presunúť tému bez súhlasu autora témy, táto téma môže byť presunutá do fóra viditeľného pre používateľov, ale aj do fór, ktoré bežní používatelia nevidia (kôš a podobne), taktiež môže byť zrušené akékoľvek fórum bez predchádzajúceho oznámenia.

2.5 Prispievanie a gramatika: Skontrolujte si pred prispievaním gramatiku a pravopis (funkciou náhľad). Siahodlhé, nečitateľné texty, nadmerné používanie skratiek alebo nadmerné používanie interpunkčných znamienok či smajlíkov a písanie so zapnutým CAPS LOCKOM môže vyústiť do zmazania príspevku. Je taktiež zakázané prispievať odkazmi na stránky, ktoré vyžadujú registráciu, slúžia ako pyramídová schéma, prinesú prispievajúcemu zisk, či inú formu odmeny. Na hypertextové odkazy je zakázané používať tag [code].

2.6 Citácie: Je zakázané citovať predchádzajúci príspevok, či príspevok väčšieho rozsahu (10 riadkov textu a viac, či príspevky obsahujúce obrázok), a taktiež ponechávať vnorené citácie vo väčšom rozsahu. Tzv. progresívne citovanie (vyjadrovanie sa k určitým častiam príspevku), je povolené.


3. Správanie používateľov

3.1 Jazyk: na fóre je povolené používať iba slovenský alebo český jazyk, príspevky v iných jazykoch budú vymazané (citovanie príspevkov v cudzom jazyku, napríklad z nejakého anglického článku, je povolené).

3.2 Nahota: Na zlatnik.sk fóre majú prístup ľudia všetkých vekových skupín, či pohlavia, čiže aj deti. NIE JE povolené prispievať akýmkoľvek erotickým materiálom, materiálom s odhalenými genitáliami, či ženskými prsiami. Porušenie tohto pravidla je tvrdo postihované (trvalé vykázanie z fóra, či vykázanie na veľmi dlhú dobu).

3.3 "Flaming": zlatnik.sk bolo založené za účelom vymieňania skúseností, poznatkov a informácií medzi používateľmi. Vymieňanie nezahŕňa kričanie a napádanie, naopak, zahŕňa spoločnú prácu na riešení problémov v prostredí vzájomného porozumenia a rešpektovania druhého. Slovné útočenie a "flame" na niektorého používateľa, či skupinu používateľov nie je povolené.

3.4 Osobné útoky, fašistický a rasistický podtón: zlatnik.sk je diskusné fórum venované zlatníctvu, šperkom, drahým kameňom, hodinkám a podobne. Ani jedna z týchto skupín nie je tvorená fašizmom, rasizmom, preto sú tieto diskusie na fóre zakázané.

3.5 Zdvorilosť voči ostatným používateľom: Zaobchádzajte s novými členmi tak, ako by ste chceli, aby bolo zaobchádzané s vami. Či už sa jedná o nového alebo staršieho používateľa, poskytnite mu poradenstvo, rady a inštrukcie a vždy odpovedajte s rešpektom a so všetkou zdvorilosťou. Nikdy neprispievajte chtivým, ironickým, neúctivým, či povýšeneckým spôsobom. Ak vám niekto pomohol, zo slušnosti mu poďakujte.

3.6 Prispievanie mimo tému: Príspevky mimo tému nie sú na fóre povolené, takéto príspevky budú vymazané.

3.7 "Bumping": Takzvané zvýrazňovanie tém nie je na fóre povolené (s výnimkou bazáru podľa platných pravidiel), takéto správanie môže vyústiť až do uzamknutia témy.

3.8 "Double-posting": Písanie viacerých príspevkov za sebou nie je povolené, svoj príspevok môžete všade okrem bazáru upravovať, dvojité príspevky môžu byť upravené či vymazané bez predchádzajúceho varovania.

3.9 Obrázky: Maximálny rozmer obrázkov ktorý je na fóre povolený je 640x640 obrazových bodov (pixelov). Povolené sú bežne zaužívané formáty obrazových materiálov (JPG/GIF/PNG a podobne). Je zakázané prispievať do fóra veľkým počtom animovaných obrázkov (GIFov) v jednom príspevku, v takýchto prípadoch sa snažte využiť užívateľom spustiteľnú formu videa.

3.10 Psychotropné a omamné látky: Je zakázané diskutovať na tému psychotropné, omamné látky, jedy či prekurzory.

4. Používateľský profil

4.1 Obrázok postavičky (avatar): Vedenie fóra si vyhradzuje právo odmazať nevhodné obrázky bez predchádzajúceho upozornenia. Obrázok postavičky nesmie pôsobiť odpudivo ani urážať ostatných členov fóra. Zakazuje sa používať avatar, ktorý je v rozpore s pravidlami fóra.

4.2 Bydlisko: Je zakázané do bydliska uvádzať url adresu. Používatelia ktorí chcú obchodovať v bazári, musia mať platne vyplnené bydlisko vo svojom profile. Uvádzajte iba mesto, prípadne mestskú časť, nie celú adresu.

4.3 Užívateľské meno: Je zakázané voliť názov resp. užívateľské meno tak aby propagovalo e-shopy, firmy, alebo iný typ biznisu. Na propagáciu a reklamu Vašej spoločnosti je vhodné napísať administrátorovi fóra.

5. Materiál s autorskými právami

5.1 Warez: Je zakázané prispievať na fórum s odkazmi na stiahnutie materiálov, ktoré sú chránené autorskými právami, taktiež materiálmi, ktoré obchádzajú rôzne formy ochrany autorských práv. Témy, ktoré boli založené za účelom riešenia problému, kde predmetné obchádzanie disponuje, budú zamknuté alebo zmazané. Porušenie tohto pravidlá je tvrdo postihované (trvalé vykázanie z fóra, či vykázanie na veľmi dlhú dobu).

5.2 Uniknutý (leaknutý) software: Je zakázané prispievať na fórum s odkazmi na stiahnutie softvéru, ktorý sa dostal do obehu predčasne, či ilegálnou cestou. Témy, ktoré boli založené za účelom riešenia problému, kde predmetný softvér figuruje, budú zamknuté alebo zmazané. Porušenie tohto pravidlá je tvrdo postihované (trvalé vykázanie z fóra či vykázanie na veľmi dlhú dobu).

6. Spam, predaj a reklama
Pokiaľ chcete propagovať produkt, či službu, ozvite sa nám na mail zlatnik {zavináč} zlatnik.sk. Je zakázané prispievať do fóra iba za týmto účelom. Takéto príspevky budú vymazané a daný používateľ je automaticky vykázaný z fóra. Na nekomerčný predaj slúži bazár fóra (predám a kúpim), nikde inde nie je predaj povolený bez výhradného súhlasu vedenia fóra. Toto pravidlo sa vzťahuje aj na podpisy.

7. Kontaktovanie používateľov
Vedenie si vyhradzuje právo kontaktovať užívateľov fóra formou súkromných správ za účelom zmien, otázok, udelení varovania/í či priameho marketingu bez predchádzajúceho súhlasu používateľa. Systém súkromných správ slúži ako interný doplnok pre používateľov a vedenie, nie je to náhrada za konvenčné formy komunikácie (IM, e-mail a pod.), takže pre ne negarantujeme 100% dostupnosť, či obnovu v prípade výpadku. Používatelia by si mali preto dôležité informácie zálohovať.

8. Varovania
Systém varovaní na fóre slúži na prehľad prehreškov používateľa. Prehrešky sú posudzované jednotlivo, takže na vykázanie z fóra NEMUSÍ používateľ "prekročiť" istú hranicu.

9. Používateľské účty
Každý používateľ má povolený na fóre JEDEN účet. Viacnásobná registrácia vyústi do permanentného vykázania používateľa z fóra. Opätovné registrovanie môže byť sprevádzané listom poskytovateľovi pripojenia. Pokiaľ potrebujete zmeniť vaše užívateľské meno, kontaktujte niektorého z administrátorov formou súkromnej správy, maximálny povolený počet zmien je jedna.

11. Záverečné ustanovenia
Vedenie fóra si vyhradzuje právo kedykoľvek upraviť tieto pravidlá bez predchádzajúceho oznámenia. Všetky odoslané príspevky sú majetkom fóra zlatnik.sk. Názory vyjadrené v jednotlivých príspevkoch ale predstavujú názory jednotlivcov, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi vedenia diskusného fóra, preto za ne nenesieme žiadnu zodpovednosť. Vedenie fóra si taktiež vyhradzuje právo v niektorých prípadoch neuplatniť tieto pravidlá, či ich uplatniť v miernejšej podobe, alebo uplatniť niektoré ďalšie formy riešenia (zmazanie, zamknutie, presunutie témy či príspevku, a podobne.) aj v prípadoch, ktoré nie sú spomínané v týchto pravidlách.
Obrázok užívateľa
GABO
Administrátor
 
Príspevky: 165
Registrovaný: Pia Aug 04, 2006 11:01 am
Bydlisko: Košice
Skype: nemám

Späť na 1.ročník Priateľstvo navždy (Friendship Forever) súťaže - UKONČENÝ

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron