Philippe Charriol – „Crazy In Love”

“Ženatí muži sú mizerní vojaci!“ – vyhlásil jedného dňa cisár Claudius II. a vydal dekrét, ktorý Rimanom zakazoval ženiť sa. Kňaz Valentín však cisárovo nariadenie úplne ignoroval a naďalej (tajne) sobášil mladé páry, no nie však dlho. Claudiusovi vojaci odhalili jeho činnosť a vrhli ho do temnice.

Vo väzení sa Valentín zoznámil so žalárnikovou dcérou ktorá bola slepá a nevedno ako, vrátil jej videnie. 14. februára 270 n. l. Valentína sťali za porušenie cisárovho príkazu, ale Valentín ešte stihol pred popravou napísať žalárnikovej dcére posledný list, v ktorom jej vyznal svoju lásku. Podpis:……od Tvojho Valentína. Od toho času je Sv. Valentín považovaný za patróna všetkých zamilovaných. Sviatok pripadá na deň jeho popravy, t. j. 14. februára a v tento deň si zamilovaní posielajú blahopriania prípadne si dávajú malé darčeky

Popredný švajčiarsky designer šperkov a náramkových hodín Philippe Charriol uviedol začiatkom tohto roka na trh svoju najnovšiu kolekciu strieborných šperkov s výstižným menom “Crazy In Love”. Každý jeden kúsok z tejto súpravy je jedinečný, spoločné majú len jedno: na každom sa nachádza symbol lásky – srdce.

Kolekcia “Crazy In Love” sa skladá z troch setov: dostali mená “I Love You”, “Jingle Hearts”, a “Ruby Red”. V sete “Ruby Red” si môžu záujemcovia kúpiť šperky aj so zasadenými pravými rubínmi.

V každom kúsku z tejto kolekcie vidieť charakteristický rukopis Chariola (motív točeného oceľového kábla), ktorý z retiazok, náramkov, prsteňov a náušníc vytvára jedinečný šperk.

Tieto obdivuhodné strieborné skvosty dostať len vo vybraných Chariol butikoch. Kto sa rozhodne obdariť svoju milú aspoň jedným zo setov tejto striebornej súpravy, musí sa poponáhľať- predávajú sa len do dňa Sv. Valentína. Deň po, už nebudú.

Odkaz: http://www.charriol.com/main.html

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments