Perlový náhrdelník maharadžu vydražili v New Yorku za sedem miliónov dolárov

New York (TASR) – Náhrdelník pozostávajúci zo 68 perál kedysi tvoriacich súčasť pokladu maharadžu z Barody vydražili dnes v aukčnej sieni Christie's v New Yorku za sedem miliónov dolárov (172,6 mil. Sk). Vyplatená suma dvojnásobne prevyšuje cenu zaplatenú za akýkoľvek šperk z prírodných perál, informovali dražitelia.

Skvost zhotovili pre maharadžu Kánde Raa z Barody v roku 1850, tvorilo ho sedem radov perál, až do roku 1948, kedy sa rozbil, uviedla hovorkyňa Christie's, Kate Swanová.

Klenot pozostávajúci zo 68 najväčších a najkrajších perál pretvorili na dvojradový šperk, ktorý sa predal v stredu v Rockefellerovej výstavnej miestnosti. Perly veľkosti guľôčok majú žiarivý ružový lesk.


Foto: cctv.com

Súprava zahŕňa aj pár náušnicových perlových a diamantových príveskov, perlovo-diamantovú brošňu a platinový prsteň so vsadenou perlou a olemovaný diamantmi. Kupcom sa stal telefonický dražiteľ z Ázie, ktorého totožnosť aukčná sieň neuviedla.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.Comments

comments