Najdrahšiu prácu súčasného umelca za 75 miliónov eur prezentovali dnes v Londýne
Londýn (TASR) – Mimoriadne bezpečnostné opatrenia sprevádzali v okolí londýnskej White Cube Gallery prezentáciu lebky osadenej diamantmi, diela britského moderného umelca Damiena Hirsta (41) s názvom For the Love of God, ktoré je s odhadovanou hodnotou 75 miliónov eur najdrahšou prácou súčasného umelca vôbec.
Osobitými umeleckými nápadmi známy Hirst dúfa, že jeho ligotavá lebka sa zaradí popri dielach mimoriadnej historickej hodnoty medzi exponáty Britského múzea.

Samotnú lebku asi 35-ročného Európana z 18. storočia si umelec kúpil v istom londýnskom obchode.

V živej pamäti je ešte šokujúca výstava Sensation, ktorou sa Damien Hirst svojho času zviditeľnil i ďaleko za hranicami Veľkej Británie.

Ani dnes si prezentáciu jeho bizarného umeleckého diela nenechal ujsť celý rad potenciálnych záujemcov.

Ešte dodáme, že lebka je vyrobená z platiny v životnej veľkosti. Zdobí ju 8601 diamantov s hmotnosťou 1106 karátov.

Zdroj: © TASR 2007
Foto: www.otvali.ru
Foto: www.otvali.ru
www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.