Lupiči v Japonsku odcudzili z múzea zlatý blok v hodnote dva milióny dolárov

Tokio (TASR) – Skupina zlodejov odcudzila z múzea v stredojaponskom meste Takajama masívny zlatý blok v hodnote viac ako dva milióny dolárov (52 miliónov Sk). Lúpeži však bolo podľa polície možné predísť, ak by správcovia nenechali dokorán otvorenú vitrínu.

Blok s hmotnosťou 100 kilogramov bol v múzeu Ohashi Collection Kan nestrážený senzormi a držali ho v otvorenej vitríne, pretože vedenie inštitúcie chcelo dať návštevníkom možnosť dotknúť sa ho.

V nedeľu si cenný predmet za bieleho dňa z otvoreného múzea odniesli traja maskovaní lupiči. V úteku sa im pokúšala zabrániť zamestnankyňa, ktorú však hrubo odstrčili.

Skupina mala zrejme ešte aj štvrtého komplica – svojich kumpánov čakal v aute, ktorým potom všetci ušli. Polícia po páchateľoch stále pátra.

Múzeum kúpilo zlatý blok v roku 1994 za 200 miliónov jenov. Pri súčasných cenách zlata by mal hodnotu približne 2,1 milióna dolárov.

Zdroj: © TASR 2007

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments