Francúzsko: Z klenotníctva v Paríži ukradli šperky za najmenej šesť miliónov eur

Paríž 30. mája (TASR) – Šperky za najmenej šesť miliónov eur ukradol dnes ozbrojený lupič z luxusného klenotníctva Chopard v centre Paríža. Informovala o tom francúzska polícia.


Zlodej v obleku vstúpil uprostred popoludnia do obchodu na elegantnom námestí Place Vendome, vytiahol zbraň a prinútil pracovníkov, aby mu odovzdali asi 15 šperkov. Ich cena sa pohybuje od 6 do 6,5 milióna eur, uviedol policajný hovorca. Podľa ďalšieho zdroja z parížskej polície však môže hodnota ukradnutých klenotov predstavovať až desať miliónov eur.

Polícia zaznamenala v uplynulých výrazný nárast podobných lúpeží. Skupina ozbrojencov v decembri minulého roka ukradla z klenotníctva Harry Winston v Paríži drahokamy za 85 miliónov eur.

Klenotníctvo Chopard, sídliace vo Švajčiarsku, je známe skrášľovaním filmových hviezd na prestížnych podujatiach ako sú filmový festival v Cannes či odovzdávanie Oscarov.

Zdroj: Reuters, AP

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Comments

comments