Casio G-SHOCK WINTER G-LIDE GLS8900 – ako stvorené pre zimné športy

Po krátkej odmlke je G-Shock späť v plnej sile. Odolný modelový rad japonskej značky Casio impozantnými novinkami WINTER G-LIDE GLS8900 hlási, že pravá zima sa môže začať. S dôrazom na bezchybnú funkčnosť a výkon, sú nové prírastky pripravené poslúžiť všetkým, ktorí holdujú zimným športovým disciplínam vrátane snowboardingu, bežeckého alebo freestyle lyžovania.

gls8900-1

Technológie integrované do série WINTER G-LIDE GLS8900 boli selektované špeciálne pre ľudí, ktorí sa často vyskytujú v chladnom prostredí. Nie je žiadnym tajomstvom, že v mínusových teplotách prestávajú korektne pracovať displeje z tekutých kryštálov. To však pre modely GLS8900 a všeobecne pre hodinky G-SHOCK neplatí. Ich LCD displeje nestrácajú kontrast a rýchlosť vykresľovania údajov ani vtedy, keď ortuť teplomera atakuje hranicu -20°C. Schopnosť odolať mrazu z nich robí ideálnych adeptov na zápästie každého športovca alebo diváka súťaží na snehu a ľade.

gls8900-9

Pre poskytovanie komplexného rozsahu služieb športovým nadšencom sú WINTER G-LIDE GLS8900 ďalej vybavené dvojitými 1/1000s stopkami, ktoré umožňujú merať uplynutý čas, medzičasy a prvé a druhé miesto. Päťnásobný denný alarm, formát času v 12/24-hodinovom formáte a 48 miest svetového času tvorí zvyšnú zásobu funkcií, ktoré športovcom pomôžu skrotiť tréningový režim i povinnosti bežného života. Samozrejmosťou u podobne koncipovaných modelov G-SHOCK je plne automatické LED podsvietenie Super Illuminator, ktoré sa rozsvieti pri naklonení hodiniek k tvári. Okrem pôsobivej zostavy zručností WINTER G-LIDE GLS8900 disponujú už legendárnou odolnosťou voči vode do úrovne 200M a nárazom.

gls8900-4

Novinky sa odhliadnuc od funkcií snažia zanechať dojem tiež farbami, ktoré vyniknú bez ohľadu na miesto, kde sa s nimi ich majiteľ ocitne. Odtiene zelenomodrej, čiernej, purpurovej a zlatožltej boli použité na živicové púzdra a remienky z toho istého húževnatého materiálu. S vonkajším obalom farebne korešpondujú brúsené vnútorné okružia z titánu.

gls8900-2

Hodinky Casio G-SHOCK WINTER G-LIDE GLS8900 sú dostupné od januára 2014 vo vybraných obchodoch, butikoch G-SHOCK a cez stránku www.g-shock.com.

Michal Pindura (autor pôsobí ako redaktor Hodinárskeho magazínu)

 

 

Comments

comments