Belgická polícia prehľadávala antverpské obchody s diamantmi

Brusel (TASR) – Belgická polícia vykonala dnes razie u viacerých obchodníkov s diamantmi v prístavnom meste Antverpy. Podľa vyšetrovateľov bola akcia súčasťou rozsiahleho zásahu proti praniu špinavých peňazí.

V antverpskej diamantovej štvrti dnes bezpečnostné sily vykonali niekoľko nečakaných prehliadok a vyšetrovanie vo veci prania špinavých peňazí podľa údajov prokuratúry stále pokračuje.

Najvyššia diamantová rada (HRD), ktorá je zastrešujúcim orgánom sektoru obchodu s diamantmi, zaevidovala policajné razie u šiestich až siedmich predajcov. Podľa jej informácií ide o prípad väčších rozmerov.

Antverpy sú hlavným mestom európskeho obchodu s najtvrdším nerastom s ročným obratom vo výške 29 miliárd dolárov. Cez tento belgický prístav prechádza viac ako polovica svetových diamantov. Celkovo v meste pôsobí až 1800 registrovaných obchodníkov s týmto vzácnym artiklom. Diamanty sú pre svoje malé rozmery a nenáročnú prepravu pohodlným prostriedkom rôznych nelegálnych transakcií.

Zdroj: © TASR 2006

www.zlatnik.sk využíva agentúrne spravodajstvo TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Comments

comments