BaselWorld 2008 – NOVINKY – dámske hodinky Maurice Lacroix

Onedlho sa vo švajčiarskom meste Basel koná ďalší ročník svetoznámej výstavy hodín a šperkov – Baselworld 2008. Jej brány sa pre návštevníkov otvoria 3. apríla a zatvoria 10. Apríla 2008. A ako je zvykom, tak už niekoľko mesiacov pred začiatkom výstavy známe hodinárske firmy uverejňujú na svojich alebo iných špecializovaných stránkach novinky, ktoré na výstave predstavia. Poďme sa teda pozrieť čím nás prekvapí firma Maurice Lacroix , presnejšie tú nežnejšiu polovičku ľudstva.

Veľmi zaujímavo vyzerá dámsky model: Starside Eternal Moon. Do 50 m vodotesné 38 milimetrové puzdro je zhotovené z ušľachtilej ocele a vo svojom vnútri ukrýva firemný automatický, 26 kameňový strojček kaliber ML160. Nad číslom 5 sa nachádza ukazovateľ dni v týždni, nad číslom 7 ukazovateľ mesiacov a pod číslom 12 sa nachádza ukazovateľ fázy mesiaca. Číselník je lakovaný buď v kombinácii čierno – ružovej, alebo béžovo – čiernej a je samozrejmé že ho chráni zafírové sklíčko. Tieto farby rozdeľuje pás v ktorom je zasadených 32 diamantov.
Remienok je saténový.

Starside Eternal Moon

Ďalší zaujímavý dámsky model sa skrýva pod názvom: Starside Magic Seconds. Puzdro je takisto ako pri predchádzajúcom modely zhotovené z ocele. Lunetu zdobí 65 diamantov v kvalite VVS. Priemer puzdra je 38mm, vodotesnosť 50m a číselník chráni vypuklé zafírové sklíčko. Hodinky poháňa automatický firemný strojček kaliber ML161 s 31 kameňmi. Číselník môže byť kombinovaný s perleťou a striebornou farbou, alebo lakovaný v tmavomodrej a striebornej farbe. Ako pri predošlom tak aj pri tomto farby rozdeľuje pás, v ktorom je zasadených 30 diamantov. Remienok je opäť saténový.

Starside Magic Seconds

Posledný dámsky model má názov: Starside Sparkling Date with In – House Complications. Ide o limitovanú edíciu 250 kusov. Puzdro hodiniek je tento krát vyhotovené z 18 karátového zlata. Priemer puzdra je opäť 38mm a vodotesnosť 50m. Celú lunetu zdobí 82 diamantov v kvalite VVS, 9 diamantov je osadených aj v korunke. Dohromady majú diamanty váhu 2,15 ct. Číselník chráni vypuklé antireflexne sklíčko. Srdcom hodiniek je opäť firemný automatický strojček kaliber ML127 s 30 kameňmi ( so špeciálnym komplikovaným modulom navrhnutým firmou Maurice Lacroix). Veľmi zaujímavo je riešený ukazovateľ dňa v mesiaci kde je namiesto ručičky diamant ( Maurice Lacriox čaká na patentovanie tejto funkcie). Brilantne a netradične vyriešili dizajnéri ukazovateľa fáz mesiaca. Na excentrickom disku (mimochodom firma Marice Lacrox si to dala patentovať) uchytený mesačný kameň (odroda ortoklasu) ukazuje jednotlivé fázy mesiaca na 3 hodine.

Starside Sparkling Date with In – House Complications

V druhej časti článku si predstavíme nové pánske modely tejto značky.

Zdroj: Timezone

Comments

comments