BaselWorld 2006- GOLDVISH

Značka mobilného telefónu Vertu nie je na Slovenskom trhu známa, ale priaznivci mobilov veľmi dobre vedia, že to je dcerska spoločnosť najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete Nokia a špecializuje sa hlavne na výrobu luxusných mobilov, pri ich výrobe používa také materiály ako titan, zlato, platinu, luxusné kože, diamanty a iné drahé kamene. Doteraz som si myslel, že Vertu nemá žiadnu konkurenciu, ale na internete som natrafil na švajčiarsku firmu, ktorá vyrába luxusné telefóny pod názvom Goldvish. Poďme sa teda pozrieť, akými mobilmi chce Goldvish konkurovať Vertu.

Kolekcia ''Illusion'' sa vyrába zo žltého, bieleho alebo rúžového 18 karátového zlata. Váha telefónu je 140 gramov. Ak by vám náhodou ešte ani to nestačilo, môžete si ho nechať vyzdobiť briliantmi buď čiastočne alebo kompletne . Väčšiu časť zlatého zadného krytu zdobí krokodília koža a v prípade, že sa rozhodnete pre tú najdrahšiu variáciu, zadnú časť budú okrem krokodílej kože zdobiť aj brilianty. Cena tohto modelu v základe je asi 25 000 dolárov a vyšplhať sa môže oveľa vyššie, záleží od toho aký model si vyberiete.

Na tohtoročnej výstave BaselWorld 2006 predstavila firma Goldvish špeciálnu edíciu 'Le milion de la Nuit' – Piece Unique. Ide o mobilný telefón, ktorý zaujme hlavne svojím nevšedným dizajnom. Je vyrobený z bieleho 18 karátového zlata a celý je posiaty briliantmi (technika zasadenia “Pavé”) v celkovej váhe 120 karátov v kvalite VVS-1. Telefón je vybavený bluethoothom, 2 GB pamäťou, fotoaparátom, MP3 prehrávačom, FM rádiom. Cena tohto imidžového telefónu je rovných milión dolárov.

Zdroj: www.goldvish.com

zlatnik@zlatnik.sk

Comments

comments